Dopasowywanie butów narciarskich

Boot fitting

Jest to złożony proces dopasowania, personalizacji butów narciarskich.

Buty to najważniejszy element wyposażenia każdego narciarza, źle dobrane, nieodpowiednio dopasowane potrafią nawet najpiękniejszy dzień na stoku zamienić w koszmar. Nie musisz ryzykować! Zaufaj profesjonalistom!

Personalizacja butów narciarskich
Personalizacja butów narciarskich

Jak dobieramy buty narciarskie?

  1. Szczegółowy wywiad z klientem
  2. Pomiar stopy, sprawdzenie ruchomości w stawach skokowych, określenie budowy stopy oraz podudzia. Badanie przeprowadzamy na podoskopie.
  3. Przymiarka wybranych modeli butów
  4. Wybór buta spełniającego wszystkie kryteria klienta
  5. Indywidualna personalizacja buta
  6. Ewentualne wykonanie termoformowalnych wkładek

Precyzyjnie dopasowane buty dają nam 100% radości z jazdy!!!

Czujesz dyskomfort w swoich butach?
Za dużo/za mało miejsca?
Bolą Cię stopy?
Zimno?

Personalizacja butów narciarskich

 Odwiedź nasz punkt, daj sobie pomóc !

 

Stosujemy szereg działań aby każdy but był idealnie dopasowany!

SYSTEM INFRARED

Maszyna wykorzystująca światło podczerwone oraz przyssawki podciśnieniowe do odbarczania wrażliwych miejsc. Nasza wiedza oraz doświadczenie pozwalają nam sprawnie zredukować dolegliwości bólowe w obrębie stopy, stawu skokowego oraz palców. Urządzenie na miarę XXI wieku!

NORDICA CROCODILE

Proste i skuteczne urządzenie służące do odbarczania skorupy buta narciarskiego. Narzędzie to służy do odbarczania punktowego skorupy buta. Bolące kostki? Haluksy? Na pewno damy sobie z nimi radę, a dolegliwości związane z nimi podczas jazdy znikną na dobre!

Personalizacja butów narciarskich
Personalizacja butów narciarskich

Wygrzewanie, termoformowanie butów wewnętrznych w piecu, bądź na dmuchawach. Przyspiesza to proces adaptacji buta wewnętrznego do stopy.
Przed rozpoczęciem procesu możemy miejsca drażliwe na stopie okleić pianką(spełni rolę dystansu) i zniweluje odczucie dyskomfortu.

W niektórych modelach butów narciarskich niezbędne jest ich wygrzanie.

PIANKA IPS REDUKCJA OBJĘTOŚCI

Wraz z czasem użytkowania buta narciarskiego może okazać się w niektórych miejscach but nie “trzyma” już tak jak kiedyś. Niekoniecznie jest to wskazanie do zakupu nowych butów, często wykorzystujemy piankę IPS do oklejania buta wewnętrznego, dzięki niej redukujemy objętość we wskazanym miejscu
np. w okolicach stawów skokowych

Personalizacja butów narciarskich
Personalizacja butów narciarskich

SIDAS REDUKTOR OBJĘTOŚCI

Używamy ich gdy chcemy zwiększyć “trzymanie” w bucie, może pomóc w przypadku gdy mamy zbyt dużo luzu w bucie. Prosty i skuteczny! Dostępny w dwóch grubościach 3mm i 5 mm.

Czasami termiczną modyfikacje linera/buta wewnętrznego i/lub skorup można zastąpić pianka ICP. Przy okazji tej modyfikacji zaznaczamy miejsce wrażliwe, a następnie wycinamy część buta wewnętrznego i zastępujemy go pianką o mniejszej gęstości (bardziej miękką).

Personalizacja butów narciarskich