Dopasowywanie butów narciarskich

Boot fitting

Jest to złożony proces dopasowania, personalizacji butów narciarskich.

Buty to najważniejszy element wyposażenia każdego narciarza, źle dobrane, nieodpowiednio dopasowane potrafią nawet najpiękniejszy dzień na stoku zamienić w koszmar. Nie musisz ryzykować! Zaufaj profesjonalistom!

Personalizacja butów narciarskich
Personalizacja butów narciarskich

Jak dobieramy buty narciarskie?

  1. Szczegółowy wywiad z klientem
  2. Pomiar stopy, sprawdzenie ruchomości w stawach skokowych, określenie budowy stopy oraz podudzia. Badanie przeprowadzamy na podoskopie.
  3. Przymiarka wybranych modeli butów
  4. Wybór buta spełniającego wszystkie kryteria klienta
  5. Indywidualna personalizacja buta
  6. Ewentualne wykonanie termoformowalnych wkładek

Precyzyjnie dopasowane buty dają nam 100% radości z jazdy!!!

Czujesz dyskomfort w swoich butach?
Za dużo/za mało miejsca?
Bolą Cię stopy?
Zimno?

Personalizacja butów narciarskich

 Odwiedź nasz punkt, daj sobie pomóc !

 

Stosujemy szereg działań aby każdy but był idealnie dopasowany!

SYSTEM INFRARED

Maszyna wykorzystująca światło podczerwone oraz przyssawki podciśnieniowe do odbarczania wrażliwych miejsc. Nasza wiedza oraz doświadczenie pozwalają nam sprawnie zredukować dolegliwości bólowe w obrębie stopy, stawu skokowego oraz palców. Urządzenie na miarę XXI wieku!

NORDICA CROCODILE

Proste i skuteczne urządzenie służące do odbarczania skorupy buta narciarskiego. Narzędzie to służy do odbarczania punktowego skorupy buta. Bolące kostki? Haluksy? Na pewno damy sobie z nimi radę, a dolegliwości związane z nimi podczas jazdy znikną na dobre!

Personalizacja butów narciarskich
Personalizacja butów narciarskich

Wygrzewanie, termoformowanie butów wewnętrznych w piecu, bądź na dmuchawach. Przyspiesza to proces adaptacji buta wewnętrznego do stopy.
Przed rozpoczęciem procesu możemy miejsca drażliwe na stopie okleić pianką(spełni rolę dystansu) i zniweluje odczucie dyskomfortu.

W niektórych modelach butów narciarskich niezbędne jest ich wygrzanie.

PIANKA IPS REDUKCJA OBJĘTOŚCI

Wraz z czasem użytkowania buta narciarskiego może okazać się w niektórych miejscach but nie “trzyma” już tak jak kiedyś. Niekoniecznie jest to wskazanie do zakupu nowych butów, często wykorzystujemy piankę IPS do oklejania buta wewnętrznego, dzięki niej redukujemy objętość we wskazanym miejscu
np. w okolicach stawów skokowych

Personalizacja butów narciarskich
Personalizacja butów narciarskich

SIDAS REDUKTOR OBJĘTOŚCI

Używamy ich gdy chcemy zwiększyć “trzymanie” w bucie, może pomóc w przypadku gdy mamy zbyt dużo luzu w bucie. Prosty i skuteczny! Dostępny w dwóch grubościach 3mm i 5 mm.

Czasami termiczną modyfikacje linera/buta wewnętrznego i/lub skorup można zastąpić pianka ICP. Przy okazji tej modyfikacji zaznaczamy miejsce wrażliwe, a następnie wycinamy część buta wewnętrznego i zastępujemy go pianką o mniejszej gęstości (bardziej miękką).

Personalizacja butów narciarskich

Twoje stopy zasługują na to, by nawet w narciarskich butach czuć się komfortowo

Niektórzy sądzą, że narciarstwo mają we krwi, i pędzą po stokach jak szaleni, inni dopiero czynią przymiarki do rozpoczęcia przygody z nartami. Jednak bez względu na to, czy dopiero zaczynasz przygodę z jazdą na stoku, czy uprawiasz tę dyscyplinę sportu od lat, potrzebujesz dobrych butów narciarskich, które będą leżały na Twoich stopach jak ulał. Nie wystarczy więc zdecydować się na zakup produktu, kierując się przypadającą do gustu kolorystyką czy opinią znajomych. Podstawą prawidłowej jazdy jest właściwe dopasowywanie butów narciarskich. Źle dobrane wpływają negatywnie na technikę jazdy.

Nie zaszkodzi więc zdecydować się na dopasowywanie butów narciarskich w specjalnie do tego przeznaczonym punkcie. Oddanie ich w ręce specjalistów, którzy znają się na swoim fachu jak nikt inny, to pierwszy krok, aby na stoku skutecznie, we właściwym kierunku rozwijać swoje umiejętności i być coraz lepszym narciarzem. To wcale nie narty, ale właśnie buty narciarskie są najważniejszym elementem sprzętu. I choć są tacy, którzy twierdzą, że potrafią jeździć dowolnych butach, mogą być nieświadomi faktu, że tego typu podejście jest po prostu nieprofesjonalne. Odpowiednie buty narciarskie pozwalają rozwijać technikę narciarską a przede wszystkim zapewniają komfort użytkowania. Niewygodne buty narciarskie mogą być niemałą przeszkodą podczas zimowego urlopu.

Boot fitting – by buty czuły się świetnie na stopach, by stopy czuły się doskonale w butach

Źle dopasowane buty nie zapewniają maksymalnego komfortu oraz techniki jazdy, dlatego zamiast się zastanawiać, postaw już dziś na boot fitting. Jest to złożony proces, który ma na celu personalizację, czyli dopasowywanie butów narciarskich – najważniejszego elementu wyposażenia każdego narciarza, źle dobrane, nieodpowiednio dopasowane potrafią nawet najpiękniejszy dzień na stoku zamienić w koszmar. Buty narciarskie nie muszą być niewygodne! Zaufaj profesjonalistom!