Narty – Kanada

Pożegnaj się na chwilę z codziennością, poczuj magię kanadyjskich gór

Nawał codziennych zajęć, pośród których trudno znaleźć czas na chwilę wytchnienia, może przytłaczać i zniechęcać do działania. Zamiast więc dalej pędzić przed siebie, zatrzymaj się na moment i pomyśl o odpoczynku pośród malowniczych terenów i ogromnych śnieżnych stoków, które przypominają wielkie czapy krasnali. Mówiąc wprost – zaplanuj z nami wyjazd na narty do Kanady – kraju, który ponoć nieziemsko wpływa na turystów, pozwalając im wyciszyć się, uspokoić, zaczerpnąć nie tylko dużą dawkę świeżego powietrza, ale też niemałą dawkę energii tak potrzebnej po powrocie z urlopu.

Kto po raz pierwszy zawita w tamte strony z pewnością poczuje, że znalazł się w miejscu wyjątkowym, gdzie ogromne nienaruszone śnieżne stoki, tylko wypatrują narciarza, który zostawi na nich pierwsze ślady. Sam śnieg określa się tu słowami „champagne powder” ze względu na jego miękkość, delikatność i suchość. Ten fakt pozwala przypuszczać, że wyjazd na narty do Kanady dla żądnych wrażeń narciarzy nie może być nieudany, ponieważ tego rodzaju śnieg jest wprost wymarzony do uprawiania sportów zimowych – nie tylko narciarstwa czy snowboardu, ale także heliskiingu.

Nuda podczas wyjazdu na narty do Kanady? Wykluczone!

Heliskiing – ekstremalny sport, odbywany pod nadzorem specjalnie do tego wyznaczonych alpejskich przewodników, zyskuje sporo sympatyków, którzy tylko czekają, by móc pomknąć po dzikich stokach, pełnych nieprzejeżdżonego puchu. Nie trzeba się obawiać, że zabraknie śniegu, że opad nie będzie wystarczający, aby poszusować w puchu, ponieważ w Kraju Klonowego Liścia śnieg sypie niemal nieprzerwanie. Tak więc mamy do czynienia z prawdziwym eldorado dla białego szaleństwa. A sam pomysł na narty w Kanadzie pokaże Ci inną odmianę narciarstwa, odkryjesz uroki kanadyjskiej przyrody a adrenalina podczas heliskiing będzie niezapomniana. Cudowne chwile w Kanadzie oraz niezapomniane zjazdy uchwyci w obiektywie OFCA Studio.

Bezpieczeństwo zapewnią Ci doświadczeni instruktorzy, którzy podpowiedzą, jak dobrać buty, narty i resztę sprzętu, doradzą, jak doskonalić technikę jazdy, jak zachować bezpieczeństwo na stoku. Szkolenie przyda się w dalszym kontynuowaniu wojaży ze sportem zimowym nie tylko absolutnym amatorom, ale też zaawansowanym narciarzom, ponieważ technika narciarska ewoluuje a na rynku pojawiają się kolejne nowinki sprzętowe.

Kanadyjskie góry – tu pobija się rekordy prędkości

Wyjazd na narty (Kanada) niesie z sobą jeszcze więcej atrakcji. A jedna z nich to szansa na przetestowanie najnowszej kolekcji sprzętu firm Nordica oraz Völkl, którą Contingent zapewnia wszystkim uczestnikom swoich wypraw. Jednym z najbardziej znanych kanadyjskich ośrodków narciarskich jest Whistler, nie tylko z powodu odbywających się tam konkurencji w ramach Zimowych Igrzysk Olimpijskich, ale też dlatego, że właśnie tam znajduje się teren narciarski o powierzchni 33 km2, uznawany za największy w Ameryce Północnej, a mowa oczywiście o Blackcomb i Whistler Mountain, które go tworzą. Na takich stokach można, a nawet należy pokonywać rekordy prędkości.

Nie musisz przejmować się tym, jak dotrzeć na miejsce, nie musisz wykonywać dziesiątek telefonów,wyszukiwać komfortowego hotelu i odpowiedniego lotu. Jednym słowem – nie musisz robić nic. Po prostu wybierz wyjazd na narty do Kanady i powierz nam organizację swojego urlopu. A potem możesz pakować bagaże, przygotować aparat fotograficzny i ze spokojem oczekiwać na podróż marzeń. Tylko nie zapomnij zabrać nart. A jeśli masz z nimi problem, tym również się zajmiemy. Nasi Klienci wracają z podróży zadowoleni, wypoczęci i gotowi do zmierzenia się z codziennością, a po cichu już marzą, by znów postawić stopy na kanadyjskich terenach. Bo gdzie indziej można znaleźć taki śnieg?