Narty – Włochy

Włoskie krajobrazy, włoskie klimaty, narciarstwo po włosku – jednym słowem Włochy w pełnej krasie

Większości Polaków piękna Italia kojarzy się z kuchnią, w której nie może zabraknąć spaghetti, pizzy czy lasage a także z Koloseum, Krzywą Wieżą w Pizie i oczywiście z karnawałem w Wenecji. Nam jednak kojarzy się przede wszystkim z narciarstwem. To tam rozciągają się dwa systemy górskie – czyli Alpy na północy oraz Apeniny wzdłuż półwyspu Apenińskiego. Dlatego ten górzysty teren stanowi nie lada gratkę dla pasjonatów narciarstwa, snowboardu, trekkingu czy jazdy fat bikem. Z tego powodu również my nie możemy pozwolić, by w naszej ofercie nie znalazł się wyjazd na narty do Włoch.

Maso Corto to nasza pierwsza propozycja. To małe miasteczko z zadziwiająco pięknymi krajobrazami, które zapierają dech w piersiach, co roku kusi wielu turystów, a Ci najbardziej zauroczeni, wręcz uzależnieni od Maso Corto, nawet nie wyobrażają sobie, że za rok nie zawitają do tego raju dla narciarzy. I nie ma w tym określeniu ani odrobiny przesady, ponieważ sporty zimowe można tutaj uprawiać przez cały rok. Dlatego wyjazd na narty do tego miejsca w Austrii, położonego wśród dolomitowych szczytów, to naprawdę świetny pomysł.

Zostaw codzienność za sobą. Pomyśl o wyjeździe na narty do Włoch

Ośrodek liczy ponad 35 kilometrów tras, tak więc można do woli szusować na zróżnicowanych stokach, codziennie odkrywając inne wyciągi. Największych zapaleńców z pewnością przyciągnie slalom gigant, który pozwoli przetestować swoje umiejętności, nowy sprzęt, osiągnąć większe prędkości, poczuć rywalizację. A poza tym każdy wyjazd na narty (Włochy) wiąże się z możliwością przetestowania najnowszej kolekcji Nordica oraz Völkl. Na wszystkich chętnych czeka zespół specjalistów, którzy podpowiedzą, jaką technikę jazdy wybrać, co poprawić w stylu czy jak po prostu przygotować się do jazdy.

Wskazówki doświadczonych osób to lekcja, która przydaje się na całe życie narciarzom dopiero odkrywającym tajniki jazdy, ale również zaawansowanym, ponieważ pozwala doskonalić nabyte umiejętności i jeździć coraz lepiej, zdobywać wiedzę o sprzęcie praz nowych technologiach. Instruktorzy podpowiedzą także w sprawie doboru nart, butów i reszty sprzętu. Wyjazd na narty do Włoch może okazać się nie tylko rozrywką, ale też nauką, która przyda nam się w dalszym kontynuowaniu przygody z zimowym sportem. Na miejsce odpoczynku wybraliśmy uroczy hotel Top Residence Kurz, z basenem oraz strefą spa & wellness.

Maso Corto? A może Madonna di Campiglio? Zarezerwuj wyjazd na narty!

Nasza kolejna propozycja to wyjazd na narty do Madonna di Campiglio we Włoszech. Uprzedzamy jednak, że tu życie będzie toczyło się nawet nocą, więc zamiast zapraszać do odpoczynku, będziemy zachęcać do kibicowania, ponieważ właśnie w samym centrum Madonna di Campiglio co roku odbywają się zawody Pucharu Świata w nocnym slalomie mężczyzn. Tu również, podobnie jak w Maso Corto, każdy narciarz otrzyma szansę udoskonalenia techniki jazdy pod okiem wykwalifikowanej kadry. Interesująco zapowiada się też szkolenie na tyczkach z pomiarem czasu.

Włoski klimat ma w sobie coś takiego, że pobudza do życia. Dlatego przygotuj się już dziś na moc wrażeń, przede wszystkim tych na górskich stokach, które ciągną się niczym wielkie puchowe pierzyny albo długi pofalowany materiał. Kto nigdy w życiu nie widział na żywo włoskich gór, może być naprawdę zaskoczony, a będzie miał je na wyciągnięcie ręki, ponieważ do hotelu, w którym się zatrzymamy, można dojechać na nartach. Tuż przy nim znajduje się wyciąg. Ale wyjazd na narty do Włoszech wiąże się nie tylko z samym narciarstwem.

Odpoczynek też po włosku

Zapewniamy, że również pobyt w hotelu Majestic Muntain Charme będzie stanowić miłe urozmaicenie po dniu wypełnionym spacerami czy gimnastyką wśród potężnych stoków, które można podziwiać także z hotelowych okien. Dla spragnionych włoskiej kuchni z pewnością nie zabraknie lokalnych potraw, ale też wytrawnych win. Wyczerpanym treningami i zjazdami miłe wytchnienie zapewni pobyt w spa i wellness z basenem lub w łaźni tureckiej czy saunie. Jeśli jeszcze się zastanawiasz, nie zwlekaj. Narty we Włoszech? Hmm… Któż nie chciałby przeżyć takich wakacji!